Atrakcje  RSS

Park dinozaurów

Łeba

Kilka lat temu powstał w Łebie niezwykle interesujący Park Dinozaurów. Początkowo było tam tylko kilka atrakcji, ale w zawrotnym tempie pojawiały się kolejne i obecnie jest to jedno z najciekawszych miejsc w tamtym regionie. Każdego roku odwiedzają je rzesze turystów, a także wycieczki szkolne.


Park zajmuje powierzchnię aż dwudziestu hektarów i znajduje się tam około 100 figur tych wyjątkowych prehistorycznych gadów. Warto wiedzieć, że są one wykonane w skali 1:1, a więc robią ogromne wrażenie. Wysokość niektórych to nawet czterdzieści pięć metrów! Wszystkie figury były konsultowane ze specjalistami, a więc wizyta w parku może być wspaniałą dawką wiedzy o dinozaurach. Oczywiście park zapewnia wiele różnych atrakcji, nie tylko zwyczajne oglądanie figur. Ogromne wrażenie na turystach robi między innymi Zamek Strachu, w którym można wybrać trasę Show lub Extreme. Gwarantowane są niezapomniane przeżycia. Warto także wiedzieć, że istnieje możliwość podróży po parku samochodami Flinstonów. Z pewnością ta atrakcja spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Oprócz tego doskonałą rozrywką jest wyprawa po świecie dinozaurów tratwą wodną. Warto również wziąć udział w specjalnych warsztatach rzemiosła, na których można nauczyć się rysowania piaskiem, robienia czerpanego papieru, lepienia w glinie. Ciekawą rozrywką jest także wioska indiańska, w której można między innymi strzelać z łuku, wiatrówki itd. Oprócz tego organizatorzy oferują także ścieżkę edukacyjną, która umożliwia zdobycie cennej przyrodniczej wiedzy. Warto także wiedzieć, że dla grup przygotowano różne animacje, np. płukanie złota, animacje pirackie itp. Jest to bardzo ciekawa forma spędzenia wolnego czasu. Oprócz tego powstały także wielkie zjeżdżalnie wodne, w których zjeżdża się w ubraniach, pole do mini golfa.
 

 
Cały park zwiedza się zazwyczaj kilka godzin, około 4-6, ale i tak nie gwarantuje to, że zwiedzi się zupełnie wszystko. Park ten jest więc miejscem, do którego warto przyjechać więcej niż tylko raz. Zresztą jak już ktoś tam pojedzie to na pewno będzie chciał wrócić. Istotne jest również to, że do obiektu można dojechać np. autobusem. Poza tym funkcjonuje tam kilka restauracji, w których można zjeść dobrze i za przyzwoitą cenę. Z kolei od 2017 roku wszystkie atrakcje są w cenie biletu, nie trzeba więc się martwić, że za coś będzie trzeba dopłacać. Warto także wiedzieć, że istnieje możliwość załatwienia sobie noclegu w Hotelu Nadmorskim w Łebie lub campingu Ambre. Na terenie parku otwarto także sklep z pamiątkami, gdzie można zakupić między innymi skamieliny, koszulki z dinozaurami, biżuterię np. z bursztynu itd. Koniecznie trzeba tu przyjechać!

« Wróć zobacz więcej atrakcji »


Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę + Schowek znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę - Schowek znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.