Atrakcje  RSS

Neptun - zamek na plaży

Łeba

Położony zaledwie kilometr od centrum Łeby, oferuje swoim gościom niepowtarzalne przeżycia, swoisty powrót do przeszłości w ekskluzywnych, komfortowych wnętrzach, w otoczeniu zieleni i wśród szumu fal.​


Perła nadmorskiej architektury

Budowę okazałego Domu Kuracyjnego rozpoczęto w 1906 roku na polecenie ówczesnego inwestora, niemieckiego barona. O niezwykłości obiektu świadczy jego usytuowanie na skarpie wydmy, piękna bryła budynku oraz użycie białej cegły i granitu jako podstawowego budulca. „Kurhaus”, jak wówczas nazywano hotel „Neptun”, został otwarty już w lipcu 1907 roku. Szybko stał się ulubionym miejscem letniego wypoczynku niemieckich elit. W wytwornych apartamentach wypoczywali politycy, artyści, sportowcy i przemysłowcy. Przez cały okres międzywojenny w „Kurhausie” koncentrowało się życie towarzyskie Łeby.

Położenie hotelu, choć niezaprzeczalnie urokliwe, było również szczególnie niebezpieczne. Dwukrotnie zamkowi groziło osunięcie, gdy sztormy poważnie naruszyły skarpę wydmy. Drugi właściciel kurortu zadbał więc o zbudowanie betonowej zapory na plaży, gwarantującej bezpieczeństwo. Nakazał również zasadzenie lasu sosnowego wokół hotelu, który miał pełnić dodatkową ochronę przed szalejącym żywiołem. Dzięki temu dzisiaj możemy cieszyć się wypoczynkiem wśród pięknej zieleni. Po wojnie nowym właścicielem zamku zostało miasto Łeba, które wydzierżawiło budynek Funduszowi Wczasów Pracowniczych. Po 45 latach obiekt został sprzedany prywatnym właścicielom, którzy dołożyli wszelkich starań, aby doprowadzić go do dawnej świetności.
 

Film z archiwalnymi zdjęciami Łeby sprzed II wojny światowej, między innymi fotografie Hotelu Noptun

 
Luksusowy pobyt w zamku

Hotel „Neptun” niezmiennie pozostaje symbolem Łeby. Swoim gościom gwarantuje spokojny relaks w oryginalnych, pięknych wnętrzach z malowniczymi widokami. Wypoczywając w zamku poczujemy się jak w ekskluzywnym, przedwojennym kurorcie. Jednakże hotel nie pozbawiony został współczesnych wygód. Do dyspozycji mamy wszakże podgrzewany basen z jacuzzi, prywatną plażę, wyposażoną w komfortowe akcesoria, strefę spa oraz salę konferencyjną. Rodziny z małymi dziećmi ucieszy specjalnie przygotowany teren zabaw. Od początków istnienia ośrodek słynął ze znakomitej kuchni. Również obecnie hotelowa restauracja może poszczycić się wykwintnym menu, w którym znalazły się dania kuchni polskiej, francuskiej, włoskiej i orientalnej.

« Wróć zobacz więcej atrakcji »


Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę + Schowek znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę - Schowek znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.