Atrakcje  RSS

Fokarium SEAPARK

Sarbsk

Seapark jest parkiem rekreacyjno - edukacyjnym leżącym w gminie Wicko, blisko Łeby, bo zaledwie 8 km od niej. Jest największym i zarazem pierwszym takim obiektem położonym na północy Polski, bezpośrednio związanym z tematyką mórz i oceanów. Miejsce to daje możliwość podziwiania pływających w ogromnych basenach aż czterech gatunków zwierząt morskich.


Jest to również obiekt komercyjny, dający szerokie możliwości zażywania rozrywki. Fokarium jako główna atrakcja parku stanowi 8 basenów, które mają za zadanie służyć czterem gatunkom zwierząt morskich takich jak Foki Szare, Foki Pospolite, Kotiki Południowoamerykańskie oraz Uchatki Kalifornijskie, z czego trzy baseny są tak zwanymi pokazowymi i to w nich możemy je podziwiać, a pozostałych pięć jest przeznaczone do ich użytku poza zasięgiem naszego wzroku.

Oceanarium prehistoryczne w technologii 3D, które pozwala na zapoznanie się z gatunkami, które żyły na ziemi wiele tysięcy lat temu. Obiekt gwarantuje podróż w czasie.

Muzeum Współczesnego Pomorskiego Rękodzieła Marynistycznego daje możliwość poznania historii Pomorza i posiada w swoich zasobach dziewięć stałych ekspozycji, takich jak:
- Pomorska Szopka
- Rybackie Scenki Rodzajowe
- Pomorskie Łodzie i Kutry
- Rękodzieło Marynistyczne
- Malarstwo Marynistyczne
- Eksponaty związane z PLO
- Mesa Kapitana Morgana
- Wystawa Dyplomów Ceremoniału Morskiego
- Warsztat cieśli okrętowego
 
Park makiet zwierząt morskich gdzie możemy z bliska podziwiać wiele okazów zwierząt zamieszkujących morza i oceany świata

Plac zabaw "Podwodna Przygoda" inspirowany zaginioną łodzią podwodną, którą mogą odszukać tylko najwięksi śmiałkowie, którzy mają od 6-12 lat.

Błękitek Live Show jest to unikalny pokaz interaktywny, podczas którego piękna, bajkowa postać przekazuje cenne informacje, co pozwala na szybsze przyswojenie wiedzy najmłodszym odbiorcom, mimo, że pokaz jest dostępny dla absolutnie wszystkich.

Wrak na Wspak jest to niesamowicie odwzorowana replika szwedzkiego galeonu solen, który niegdyś brał udział w bitwie pod Oliwą.

Real Ocean 3D to kręty tunel, niosący za sobą poznawanie podwodnego świata za pomocą technologii 3D, gdzie możemy poznać z bliska szczegóły podwodnego świata.

Park miniatur latarni morskich gdzie można zapoznać się ze wszystkimi bez przemierzania kilometrów wybrzeża.

Woliery z ptakami pozwalają na podziwianie z bliska aż 24 gatunków ptaków zamieszkujących tereny Polski, takie jak na przykład żurawie, kokoszki czy mandarynki.

Kolejka Pirata to pasjonująca przejażdżka piracka dla śmiałków w wieku od 2-12 lat.

Park zręcznościowo - linowy dla dzieci to miejsce gdzie każdy mały pirat w wieku od lat 4 i maksymalnym wzroście 150 cm przemierza systemy linowe utworzone pomiędzy jedenastoma domkami.

Błękitna Szkoła Sarbsk to zajęcia grupowe o różnorakiej tematyce, związanej oczywiście ze światem podwodnym. Ciekawa opcja dla szkół, by poprzez zabawę zapoznawać dzieci i młodzież z kulturą i biologią świata podwodnego.

Atrakcji jest naprawdę wiele i potrzeba wiele czasu, by skorzystać ze wszystkich propozycji, ale warto go poświęcić, by zaznać nie tylko moc rozrywki, ale również zdobyć cenną wiedzę, która zapadnie nam w głowach na długo.

źródło zdjęcia głównego: flickr.com, autor Dave_S.

« Wróć zobacz więcej atrakcji »


Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę + Schowek znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę - Schowek znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.