Aktualności Aktualności RSS

Rowerem nad morze ze Śląska: przygotowania, ekwipunek, trasy

Jak dojechać rowerem ze Śląska nad morze? Jaką trasę wybrać i o które szlaki rowerowe warto zahaczyć po drodze? Podpowiadamy, jak się przygotować do podróży z południa Polski nad Bałtyk, o czym pamiętać i co ze sobą zabrać.


Rowerem nad morze ze Śląska – podstawowe informacje

Jakiś czas temu głośno było o projekcie Blue Velo, czyli trasie rowerowej ze Śląska nad Bałtyk. Takie rozwiązanie znacznie ułatwiłoby wyprawy rowerowe z południa Polski nad morze, jednak na budowę Blue Velo musimy jeszcze poczekać. Na chwilę obecną podróż ze Śląska nad morze najlepiej zaplanować z pomocą specjalnych aplikacji, które układają za nas trasę lub na podstawie informacji, które znajdują się na blogach podróżniczych. Wyprawy i wycieczki rowerowe relacjonuje blog rowerowy krzysztofskok.pl, który podróżuje nie tylko po Polsce. Na blogu można znaleźć informacje o trasach, ale również o ekwipunku niezbędnym w dłuższych podróżach.

A ile trwa podróż rowerem ze Śląska nad morze? Taki dystans można na spokojnie przejechać w 6 dni. Oczywiście są też tacy, którzy przejadą to w 2 dni… Jednak wszystko zależy od naszej kondycji, przygotowania oraz liczby i długości przystanków. Trasa z Katowic na Hel może wynieść około 700-750 km, w zależności od tego, jakie drogi wybierzemy.

Trasy rowerowe ze Śląska nad Bałtyk

Planując trasę, którą chcemy pokonać ze Śląska nad morze, należy wziąć pod uwagę przystanki w miastach, które przy okazji moglibyśmy pozwiedzać, a także widokowe trasy rowerowe. Wyruszając z Katowic, warto rozważyć przejazd przez takie miasta jak Bełchatów, Łódź, Toruń i Gdańsk, dobrym pomysłem jest również Wiślana Trasa Rowerowa, o którą można zahaczyć podczas wyprawy nad morze. Taka trasa będzie jedną z najszybszych. Jednak jeśli chcemy spędzić nieco więcej czasu w rowerowej podróży, możemy pomyśleć o szlaku Green Velo lub o trasach rowerowych przy niemieckiej granicy.

Jak się przygotować do wyprawy rowerowej nad morze?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od przygotowania fizycznego, w przeciwnym razie możemy łatwo narazić się na wszelkie kontuzje. Już kilka miesięcy przed planowaną wyprawą, należy przyzwyczaić organizm do rowerowej pozycji i wysiłku. Jeśli jest to nasza pierwsza tak daleka podróż, należy przed wyjazdem wybrać się na jakąś wycieczkę z sakwami.

Kolejna sprawa to przygotowanie planu podróży i listy rzeczy, które musimy zabrać. Warto przygotować ją odpowiednio wcześnie, zawsze istnieje szansa, że coś jeszcze nam się przypomni. A co należy zabrać na tak długą wyprawę rowerową?

Co zabrać na wyprawę rowerową?

Co koniecznie musimy ze sobą zabrać? Na pewno, dokumenty, pieniądze i telefon. Warto również pomyśleć o dobrym power banku i aparacie fotograficznym. Niezbędne okażą się wszystkie rzeczy, które będą wpływać na nasze bezpieczeństwo w podróży, takie jak: kask, rękawiczki, odpowiednia odzież i obuwie, zapasowe części rowerowe, odblaski, lampki i apteczka. Muszą się w niej znaleźć bandaże, plastry, woda utleniona i jakieś tabletki przeciwbólowe. Warto również pomyśleć o preparatach przeciw owadom, kremach z filtrem i pomadce ochronnej. A jak zapakować te wszystkie przedmioty? Najlepiej w solidne torby i sakwy rowerowe, koniecznie wodoodporne!

« Wróć zobacz więcej aktualności »


Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę + Schowek znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę - Schowek znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.