Aktualności Aktualności RSS

Deski SUP - nowy trend w sportach wodnych

Sporty wodne coraz popularniejsze

Długie i ciepłe lata, a także coraz lepsza sytuacja finansowa Polaków sprawiają, że chętnie wiele osób uprawia sporty wodne (które do najtańszych nie należą). Wymagają one też przyzwoitej sprawności fizycznej (windsurfing czy kitesurfing), którą nie każdy może się pochwalić. Jest jednak wiele alternatywnych sportów wodnych tańszych i dla osób mniej sprawnych fizycznie, którym nie brakuje chęci i pragnienia obcowania z wodą. Najłatwiej wymienić tutaj kajakarstwo, ale w ostatnich latach prawdziwy rozkwit przeżywa pływanie na desce SUP

Deski SUP - nowy trend w sportach wodnych

Co to jest właściwie to pływanie na SUP'ie (z ang. stand up paddle)? Jest to najzwyklejsze pływanie po wodzie na dużej desce w pozycji stojącej i odpychaniu się przy użyciu wiosła. Można pływać zarówno spokojnie i rekreacyjnie, ale także organizować zawody pływania na supie lub łączyć pływanie z ćwiczeniami fitness lub wędkowaniem. Nie jest wymagana tutaj duża sprawność fizyczna - wystarczy umiejętność utrzymania równowagi i brak strachu przed wodą (chociaż i tak zaleca się pływanie w kapoku).

SUPy nie mają żagla ani sztywnej płetwy, dzięki czemu łatwiej się nimi manewruje, a ich sterowanie nie jest uzależnione od wiatru. Na desce SUP najlepiej pływać na jeziorach i większych rzekach. Dla początkujących osób na pierwsze lekcje polecany jest spokojny akwen wodny z łagodnym wejściem do wody. Początkowo, kąpiele przy nauce równowagi trzeba wziąć pod uwagę, lecz opanowanie całej sztuki pływania na supie przyjdzie stosunkowo szybko (nie zdążymy się zniechęcić). 

Dla kogo jest pływanie na SUP'ie?

Pływanie na desce SUP jest dostępne dla każdej fizycznie sprawnej osoby. Poradzi sobie na nim zarówno 50-latek, jak i 12-latek. Wystarczy złapać odrobinę równowagi i już można ciszyć się ciekawą formą rekreacji. Liczą się tutaj chęci do wyjścia z domu i aktywności fizycznej. Ponieważ jest to sport uprawiany często na dużych jeziorach, wskazany jest dla osób umiejących pływać i potrafiących opanować strach przez głęboką wodą. 

W sieci znajdziemy coraz więcej aktywności związanych z pływaniem na desce SUP. Informacji najlepiej szukać na forach tematycznych czy na Facebooku, gdzie powstało wiele stron czy grup związanych z tym sportem wodnym. Dość łatwo znajdziemy tam tematy związane z nauką pływania na desce SUP czy wspólnym pływaniem na SUP'ie po bliskich akwenach wodnych (jeziora, stawy, rzeki). Warto zwrócić szczególną uwagę na lokalne grupy związane z tym sportem. Oprócz aktywności fizycznej korzystnie wpływającej na zdrowie, miło spędzimy czas i być może poznamy ciekawych ludzi. Pływanie na SUP'Ie to też świetny sposób rekreacji dla całej rodziny.

Easy Surf - sklep ze sprzętem do sportów wodnych

Szukając sprzętu do sportów wodnych, warto sprawdzić ofertę sklepu Easy Surf. Znajdziemy w nim kompleksową ofertę sprzętu do windsurfingu, kitesurfingu, surf & skate, pływania na SUP czy kajakarstwa. Deski, żagle, pokrowce, kajaki z wiosłami, pianki i kombinezony, akcesoria, szeroki wybór odzieży, kasków i kamizelek, a także torby, plecaki czy aquabagi. Bogaty asortyment sklepu pochodzi od sprawdzonych producentów, gwarantujących wysoką jakość produktów w atrakcyjnych cenach. Easy Surf to także regularne promocje czy fachowa pomoc w doborze sprzętu. 

« Wróć zobacz więcej aktualności »


Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę + Schowek znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę - Schowek znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.