Aktualności Aktualności RSS

Łeba - co robić gdy pada deszcz?

Gdy jednak pogoda nie dopisze, lub gdy odwiedzi się Łebę poza sezonem wakacyjnym, miasto również ma wiele do zaoferowania i pewnością nie pozwoli się nudzić.

1. Wirtualna strzelnica laserowa - Karczma Myśliwska Nowęcin - Strzelanie ostrą amunicją do ruchomych celów nie wymaga już zaawansowanych, otwartych strzelnic w terenie. Dzięki technologii Live Fire Laser Shot możemy realizować pasję strzelecką w strzelnicy Laser Shot. Do wyboru mamy różne programy i gry strzeleckie. 
 

2. Muzeum Motyli zostało utworzone w 1937 r. w efekcie prywatnych pasji kolekcjonera motyli i owadów. Obecnie zbiór liczy ponad 5 000 egzemplarzy, co czyni go jednym z najbardziej interesujących w Polsce. W Łebie przy Skwerze Rybaka, znajduje się filia Muzeum Motyli we Władysławowie, gdzie najmłodsi maja możliwość rozwiązania niezwykle interesującego interaktywnego testu na temat zgromadzonych okazów.
Bez wątpienia miejsce to spotka się ze szczerym zainteresowaniem nie tylko etymologów, ale również każdego, kto nie jest obojętny na uroki fauny i flory.

3. Illuzeum to muzeum iluzji optycznych i paradoksów, które od lat fascynują ludzkość. Odwiedzający Łebę mają możliwość poznania w tym miejscu zabawek optycznych wprost z XIX w., których kolekcja liczy ponad 100 eksponatów. Każdy z przedmiotów jest nieprawdopodobnie interesujący, dzięki czemu muzeum to przykuwa uwaga na co najmniej kilka godzin.

4. Lustrzany labirynt zlokalizowany jest przy Skwerze Rybaka, a więc nieopodal Muzeum Motyli. Obiekt tworzy aż 145 luster, pomiędzy którymi poruszanie się stanowi nie lada wyzwanie, ale również gwarantuje świetną zabawę grupom znajomych, jak i całym rodzinom. Przemierzenie całego labiryntu o długości ok. 50 m. zajmuje sporo czasu i skutecznie pozwala zapomnieć o deszczowej pogodzie, która panuje na zewnątrz. Dodatkową atrakcję tego miejsca są znajdują się w połowie trasy: sala Magiczne Oko oraz gabinet krzywych zwierciadeł.

5. Muzeum Erotyki jest miejscem w północnej Polsce, które wywołuje rumieńce na twarzy niejednego turysty, odwiedzającego Łebę. Wystawa została uruchomiona w 2012 r. i od tamtej pory cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Jest to bowiem jedyne tego typu miejsce w kraju i jedno z nielicznych na terenie całej Europy. Można tu zobaczyć owiane legendą pasy cnoty, tematyczną ceramikę prosto z Peru oraz Chin, sztukę ludową Afryki, czy też indyjskie płaskorzeźby. Zgromadzone eksponaty ukazują odwiedzającym to, co inne muzea zwykle skrywają przed ciekawskimi oczyma.

6. Spacery w deszczową pogodę również są interesującym sposobem na spędzenie czasu w nadmorskim klimacie. Jeśli dobrze zaplanuje się trasę z użyciem dostępnych aplikacji mobilnych, można w sposób bardzo interesujący zwiedzić Łebę - poznać jej historię, kulturę, a także lokalną gastronomię.
Podczas przemierzania ulic miasta warto zobaczyć Aleję Prezydentów Polski, Skrzynię Czasu, czy też wyrzutnię rakiet.

Polski klimat nie zawsze gwarantuje pogodę iście śródziemnomorską. Zamiast jednak spędzać deszczowy dzień w murach hotelu, warto w tym czasie skorzystać z turystycznych atrakcji Łeby, innych niż wyłącznie piaszczyste plaże.

źródło zdjęcia głównego: flickr.com, autor ​Audrey B.

« Wróć zobacz więcej aktualności »


Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę + Schowek znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę - Schowek znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.