Aktualności Aktualności RSS

Jak dojechać do Łeby?

Łeba jest znana przede wszystkim, jako niezwykle atrakcyjne kąpielisko, które każdego roku przyciąga rzesze turystów zarówno z Polski, jak i spoza jej granic. Rozległe piaszczyste plaże i wyjątkowo ciepły mikroklimat sprawiają, że zarówno rodziny z małymi dziećmi, jak i grupy znajomych chętnie spędzają tu urlop w okresie wakacyjnym, niezależnie od tego, czy są amatorami kąpieli słonecznych, czy preferują raczej długie piesze wędrówki.

Podróż samochodem
Łeba jest miastem bardzo dobrze skomunikowanym z dużymi środkami miejskimi na terenie całej Polski. Dzięki temu dojazd nie stanowi kłopotu bez względu na to, czy środkiem transportu będzie samochód, autobus, czy pociąg.Podróż samochodem jest bez wątpienia najwygodniejszym rozwiązaniem.

Z Wrocławia wiedzie trasa S8 i A1, co sprawia, że podróż trwa niepełne osiem godzin. Wyjeżdżający z Warszawy i Łodzi, pokonają natomiast trasę autostradą A1 w niespełna sześć i odpowiednio – pięć godzin. Turystów z Krakowa, dla których trasa A1 również stanowi najlepsze rozwiązanie, dzieli od Łeby aż 681 kilometrów. Dla turystów z Poznania najbardziej optymalną trasą będzie DK11, której pokonanie zajmie około pięciu godzin. Z Bydgoszczy, z uwagi na stosunkowo niewielką odległość od Morza Bałtyckiego, dojazd autostradą A1 nie zajmie więcej niż cztery godziny. W nieco trudniejszej sytuacji są podróżujący S7 z Białegostoku oraz A4 i A1 z Rzeszowa. Dla nich jest to całodniowa wyprawa, której jednak nie brak uroków, towarzyszącym wakacyjnym wycieczkom.

Przed wyjazdem koniecznie należy sprawdzić aktualną mapę remontów drogowych, których w okresie letnim jest zdecydowanie więcej niż w pozostałych porach roku. Może się bowiem okazać, że w ich efekcie podróż drogami krajowymi okaże się być szybsza niż autostradą. Warto również na bieżąco śledzić komunikaty drogowe o ewentualnych wypadkach, by w porę zjechać na inną trasę, której pokonanie może wiązać się co prawda z koniecznością pokonania większej liczby kilometrowych, lecz pozwoli uniknąć czasochłonnego i wyczerpującego stania w wielokilometrowych korkach.

Podróż pociągiem / autobusem

źródło zdjęcia flickr.com, autor Dawid Cedler

Podróżujący, który zdecydują się skorzystać z transportu zbiorowego w celu dotarcia do Łeby, muszą zdawać sobie sprawę z faktu, że w pierwszej kolejności (niezależnie do miasta, z którego wyjeżdżają) muszą dotrzeć do Lęborka, skąd co kilkanaście - kilkadziesiąt minut odjeżdżają autobusy i pociągi.

Warto przy tym pamiętać, że w okresie wakacyjnym (od połowy czerwca) z dużych ośrodków miejskich na terenie całej Polski (takich, jak: Warszawa, Poznań, Wrocław) uruchamiane są dodatkowe, bezpośrednie połączenia z Łebą. W takim wypadku nie ma konieczności przesiadania się w Lęborku.

Podróż pociągiem oraz autobusem trwa nieco dłużej niż samochodem, z uwagi na konieczność zatrzymywania się na stacjach pośrednich, jednak jest to środek transportu zdecydowanie bardziej bezpieczny.
Aktualne rozkłady jazdy znajdują się na stronach internetowych przewoźników: PKP, PKS oraz prywatnych linii obsługujących pasażerów z poszczególnych miast.

Podróż samolotem
Alternatywą dla podróży drogowych i szynowych są loty samolotem. Z dużych miasta, takich, jak Warszawa, Wrocław, Rzeszów, czy Kraków można w trzykrotnie krótszym czasie dotrzeć do Gdańska i stamtąd do samej Łeby (autobusem lub pociągiem), by rozpocząć wakacje szybciej. Niestety jest to opcja podróży najdroższa, dlatego niewielu podróżujących może sobie na to pozwolić.

Łeba jest jednym z ciekawszych miejsc do spędzania wakacyjnego urlopu. Dogodne i liczne połączenia komunikacyjne pozwalają rozłożyć ruch turystyczny, zapewniając podróżującym bezpieczne dotarcie do celu.

źródło zdjęcia głównego: flickr.com, autor Sandra Foyt

« Wróć zobacz więcej aktualności »


Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę + Schowek znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę - Schowek znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.