Aktualności Aktualności RSS

Dyskoteki nad morzem - niebezpieczeństwa

Wypoczynek nad morzem to z pewnością możliwość spędzenia czasu w niezwykle interesujący sposób. Dla turystów, którzy odwiedzają nadmorskie miejscowości, przygotowuje się wiele interesujących atrakcji, które mają im umilić pobyt o każdej porze. Dla tych, którzy chcą sprawdzić, jak ciekawie można spędzić czas nad morzem wieczorem, organizowane są dyskoteki.

Dla wielu osób to niezwykle interesujący sposób na spędzenie urlopowych wieczorów, jednakże nie można zapominać o tym, że dyskoteka poza tym, że dostarcza wspaniałej zabawy, może nieść ze sobą pewne niebezpieczeństwa, których lekceważyć nie można. Przede wszystkim należy brać pod uwagę to, iż wiele z takich imprez odbywa się dość blisko morza, co szczególnie dla osób pod wpływem alkoholu może być dość niebezpieczne. Nie jest bowiem nowością, że wiele osób po wypiciu kilku drinków zamierza wykąpać się w morzu. Jednak alkohol w organizmie może być przyczyną zasłabnięcia, skurczu i tym samym przyczynić się to zatonięcia. Dlatego nie powinno się kąpać po spożyciu alkoholu.
 

18 faktów na temat kokainy
 
Należy także szczególnie uważać na zawierane znajomości. W przeciwieństwie do dyskotek, na jakie wiele osób wybiera się w swoim rodzinnym mieście na wakacjach raczej nie znają zbyt wielu osób. Zawierane w tego typu miejscach znajomości mogą okazać się niezbyt udane. Nie powinno się bagatelizować także faktu, iż niemalże wszechobecne na takich imprezach są narkotyki. To, że ktoś ich nie bierze nie oznacza, że inni nie będą próbowali mu ich podać bez jego wiedzy, na przykład w drinku. Powodem może być chęć kradzieży pieniędzy czy też, szczególnie w przypadku kobiet, wykorzystania seksualnego.

Aby spędzić czas na dyskotece nad morzem jak najlepiej, warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim najlepiej na takie imprezy wybierać się z grupą znajomych. Ustalić, aby nikt z obecnych nie był pozostawiony samotnie szczególni wtedy, gdy jest pod wpływem alkoholu. Najlepiej także nie wybierać się samotnie na spacery z nowo poznanymi na dyskotece osobami, o wiele bezpieczniej jest pozostać w lokalu. Jeżeli ktoś proponuje drinka, upewnić się, iż został on zrobiony i podany przez barmana, aby uniknąć możliwości dosypania narkotyków. Warto także mieć przy sobie numery alarmowe na policję jak też numery do znajomych oraz najbliższej rodziny. Pozostaje jeszcze kwestia zabezpieczenia pieniędzy oraz rzeczy takich jak telefony komórkowe. Najlepiej mieć je przy sobie, kieszenie znajdujące się w tylnej części spodni nie są zbyt dobrym miejscem na ich przechowywanie, są wówczas bowiem najbardziej narażone na kradzież. Dobrze jest też nie przesadzać z alkoholem, dzięki czemu można zachować w miarę trzeźwy osąd całej sytuacji.

źródło zdjęcia głównego: flickr.com, autor Matthias Ripp

« Wróć zobacz więcej aktualności »


Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę + Schowek znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę - Schowek znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.