Aktualności Aktualności RSS

7 najciekawszych sposobów na spędzanie czasu na plaży

Plaża wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z możliwością kąpieli i opalania. Ręczniki, a na nich leżące osoby to chyba to, co większość ma na myśli myśląc o wypoczynku w tym miejscu. Jednakże plaża to miejsce, gdzie bez problemu można także oddać się innym, równie przyjemnym zajęciom. Dzięki temu czas z pewnością będzie biegł znacznie szybciej, a wrażenia z pobytu na urlopie będą niezapomniane.

1. Piłka plażowa
Piłka plażowa to jedna z tych atrakcji, które szturmem zdobyły sobie wiele plaż. Wydzielone są na nich specjalne boiska przeznaczone właśnie do gry w tą niezwykle emocjonującą grę. Na pierwszy rzut oka piłka plażowa może przypominać znaną z hal sportowych siatkówkę. Jednakże różni je od siebie wielkość boiska, ilość zawodników czy też to, iż w plażówce nie ma wyznaczonych pozycji oraz linii na boisku. Dlatego też zabawa jest zdaniem wielu osób znacznie lepsza niż podczas gry w tradycyjną siatkówkę.
 
Piłka siatkowa plażowa
Piłka plażowa - siatkówka (źródło: flickr.com, autor Craig Maccubbin)

2. Ringo
Podobnie aktywną grą jest gra w ringo. Bardzo często odbywa się ona także na specjalnie do tego wyznaczonym obszarze, a zadaniem zawodników jest przerzucanie ringo nad siatką. Często bywa, iż rozgrywki tego typu prowadzone są na tym samym boisku co gra w piłkę plażową.

3. Kitesurfing
Ta rozrywka z pewnością przeznaczona jest dla tych, którzy uwielbiają dawkę adrenaliny. Chętne osoby bowiem są przyczepione przy pomocy specjalnej uprzęży do sprzętu przypominającego latawiec. Lina łączy go z łodzią motorową, która z dość dużą prędkością ciągnie go po tafli morza. Dzięki temu latawiec unosi się, umożliwiając podziwianie widoków z wysokości i zapewnia odpowiednią dawkę adrenaliny.

Kitesurfing
Kitesurfing (źródło: flickr.com, autor bertknot)

4. Zajęcia ruchowe - fitness, zumba, joga
Z każdym rokiem na coraz większej ilości plaż można znaleźć organizowane dla przebywających tam turystów zajęcia ruchowe. Fitness czy dynamiczna zumba w rytmach tanecznych to propozycja, z której korzystają przede wszystkim panie, jednakże panowie także coraz chętniej decydują się na uczestnictwo w nich. Wiele zajęć jest prowadzonych w taki sposób, że również dzieci znajdują sporo zabawy i przyjemności w uczestnictwie w nich. Coraz częściej także organizuje się zajęcia jogi, która wprawdzie nie jest tak dynamiczna jak zumba, jednakże pozwala doskonale wyćwiczyć swoje ciało. Dodatkowy element w postaci nasyconego jodem powietrza znad morza sprawia, że dla wielu osób ćwiczących jogę brzeg morza jest doskonałym miejscem na prowadzenie zajęć.

5. Budowle z piasku
Wydawać by się mogło, że to zajęcie jedynie dla dzieci, które na plaży często można spotkać z wiaderkiem i łopatką. Jednakże dorośli mogą się bawić równie dobrze, oddając się przyjemności tworzenia niepowtarzalnych dzieł wykonanych jedynie z piasku i odpowiedniej ilości morskiej wody. Niektóre z nich są podziwiane przez wypoczywających turystów, na pewno jednak jest to jedno z tych zajęć, które wciągnie całą rodzinę.
 
Zamki z piasku
Zamki z piasku (źródło: flicrk.com, autor Juliana ​Swenson)

6. Beach soccer, czyli plażowa piłka nożna
Fani gry w piłkę nożną mogą spróbować swoich sił w plażowej piłce nożnej. Nie tylko podłoże jest odmienne, zamiast dość twardej murawy jest bowiem miękki piasek, ale także zasady gry nieco odmienne. Zamiast jedenastki znanej z tradycyjnej gry, w plażowej odmianie gra 4 zawodników i bramkarz. Jest to podyktowane między innymi znacznie mniejszymi rozmiarami boiska. Ponadto czas trwania gry to maksymalnie 36 minut, który dzieli się na 3 dwunastominutowe części gry.

7. Nordic walking
Specyficzna podłoże jakim jest piasek sprawia, że uprawianie na plaży nordic walkingu jest dla wielu osób sporym wyzwaniem. Jednakże z pewnością dostarcza bardzo wiele przyjemności, warto więc spróbować swoich sił także w tej dziedzinie.źródło zdjęcia głównego: flickr.com, autor ​RichardBH

« Wróć zobacz więcej aktualności »


Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę + Schowek znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę - Schowek znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.