Atrakcje  RSS

Rejsy wycieczkowe po morzu i jeziorze

Łeba

Łeba jest miejscem bez wątpienia wyjątkowym, na Wybrzeżu Słowińskim. W głównej mierze zawdzięcza to swoistemu klimatowi i szerokim piaszczystym plażom, które cieszą się olbrzymią popularnością wśród turystów z całej Polski oraz spoza jej granic.


Od północnej strony miasto ograniczone jest Morzem Bałtyckim, od zachodniej – jeziorem Łebsko, a od wschodniej jeziorem Sarbsko. Tak bogate zasoby wód zarówno słodkich, jak i słonych, gwarantują możliwość organizacji rejsów po atrakcyjnych trasach wycieczkowych.

Zważywszy na fakt, że Łeba jest miastem o rybackich tradycjach, nadal po wodach morza poruszają się kutry rybackie, choć nie brak tu również statków wycieczkowych, zawsze wypełnionych turystami.

Przystań w Rąbce, na jeziorze Łebsko, daje możliwość odbycia rejsu na wydmy lub do skansenu w Klukach, jednym z trzech statków: Ohar, Alka i Kormoran, by spojrzeć na miejscowość i jej krajobraz z troszkę innej perspektywy niż to ma miejsce na co dzień. Dla poszukujących wątków historycznych, szczególnie interesujące mogą wydać się rejsy statkami stylizowanymi na dawne kutry rybackie.

Rejsy morskie z przystani przy hotelu Gołąbek, statkami: Balbina, Łeb- 39, Łeb-82, trwają aż nawet dziesięć godzin i połączone są z połowem ryb, co może być szczególnie ciekawe dla amatorów wędkarstwa.
M/Y Jurny, M/Y Amarillo, M/Y Szmugler, M/S Missisipi dostarczają turystom wrażeń podczas wypraw na połów dorsza, czy belony, w kameralnym gronie pod okiem zawodowców.

Z myślą o dzieciach został zaprojektowany statek "Brzydkie Kaczątko", który kursuje po morzu, dostarczając dodatkowo najmłodszych turystom atrakcji w formie gier i zabaw, bez których sam rejs mógłby wydać im się nudny i nadto monotonny.
 

Jedną z bardziej interesujących propozycji rejsów jest wycieczka statkiem, stylizowanym na XVII- wieczny galeon. Na statku Gryf, wypływającym z kanału żeglugowego przy ul. Abrahama, można zdobyć certyfikat ‘Wilka Morskiego” i spróbować swoich sił podczas sterowania statkiem, pod czujnym okiem surowego kapitana.
Każdy ze statków kursuje po ściśle wyznaczonych trasach, dzięki czemu nawet przy nagłej zmianie warunków pogodowych, pasażerom nie grozi niebezpieczeństwo.

Rejsy statkiem po Morzu Bałtyckim i zlokalizowanych w Łebie jeziorach, stanowią wyjątkowo udaną alternatywę spędzania czasu wolnego w nadmorskiej miejscowości. Daje to możliwość nie tylko poznania okolic z innej perspektywy, ale także zapoznania się z praktyczną stroną zawodu rybaka, dzięki wycieczkom na kutrach rybackich. Wakacje nad Bałtykiem, przestają być kojarzone wyłącznie z całodziennym zażywaniem kąpieli słonecznych i zaczyna przybierać bardziej aktywne formy.

« Wróć zobacz więcej atrakcji »


Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę + Schowek znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę - Schowek znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.