Atrakcje  RSS

Port jachtowy

Łeba

Marina jachtowa w Łebie to jedna z pierwszych i najbardziej urokliwych zarazem tego typu realizacji na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Może pomieścić w sumie 120 jednostek wodnych rozmaitych klas, m. in. jachty żaglowe o długości do 18 metrów oraz motorowe o długości do 24 metrów.


Historia portu jachtowego w Łebie
Początku portu jachtowego w Łebie sięgają 1952 roku, kiedy granice istniejącej tutaj przystani morskiej zostały określone przez Ministra Żeglugi, a następnie zmienione w 1983 roku decyzją Ministra – Kierownika Urzędu Gospodarki Morskiej. Sama przystań jachtowa została w porcie utworzona w 1998 roku. W 2001 roku ze względu na chęć zwiększenia bezpieczeństwa jednostek przy wchodzeniu do portu w trakcie sztormowych wiatrów zachodnich, wydłużono dodatkowo zachodni falochron. Granice portu zostały natomiast ponownie zmienione całkiem niedawno, bo w 2015 roku

Zaplecze portu jachtowego
Bogate zaplecze dla żeglarzy pozwala na swobodne korzystanie z wody do celów spożywczych i energii elektrycznej, toalet, pryszniców, a nawet sauny. Dla chętnych do skorzystania z noclegów w porcie jachtowym w Łebie dostępne są miejsca w pokojach budynku zaplecza jachtowego na poddaszu, gdzie znajdują się pokoje dla w sumie 22 osób. Na parterze tego budynku znajduje się natomiast tawerna szczycąca się znakomitym menu ze świeżą rybą z grilla lub w innych postaciach, a także ogólnodostępne urządzenia sanitarne. W sezonie letnim atrakcją dla odwiedzających Łebę turystów są cumujące w porcie statki wycieczkowe oferujące niedługie rejsy po morzu. Chętnie do samodzielnych połowów dorsza mogą natomiast wybrać się na rejs rybacki z cumującymi w Łebie kutrami.

źródła zdjęcia głównego: ​By Maciej Barnaś (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

« Wróć zobacz więcej atrakcji »


Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę + Schowek znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę - Schowek znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.