Atrakcje  RSS

Jezioro Łebsko

Żarnowska

Polska to kraj pełen niezwykłych, naprawdę wartych zobaczenia miejsc, z których istnienia często nie zdajemy sobie sprawy. Jednym z takich magicznych miejsc, idealnych na weekendowy odpoczynek albo na dzień, w którym chcemy zapomnieć o problemach w pracy i w ciszy pokontemplować piękno polskiej przyrody jest własnie Jezioro Łebsko.


PODSTAWOWE INFORMACJE
Na wstępie warto powiedzieć kilka słów na temat geografii tego jeziora. Otóż jest to trzecie co do wielkości jezioro w Polsce. Znajduje się ono w północnej części kraju, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, który został założony w 1967 roku. Jest niezwykłość polega m. in. właśnie na lokalizacji- Jezioro Łebsko jest to jezioro przybrzeżne, które od Morza Bałtyckiego oddzielone jest jedynie pasmem Mierzei Łebskiej, na której znajdują się ruchome piaski.
 

ATRAKCJE
Jakie są atrakcje tego jeziora? Przede wszystkim należy wiedzieć, że znajduje się tu wiele miejsc lęgowych przeróżnych gatunków ptaków. Z tego powodu wstęp na część brzegu jeziora jest niedozwolony. Jednak miejsce to jest szczególne dla wszystkich ornitologów oraz miłośników przyrody. Obecność miejsc lęgowych wpływa również na konieczność zachowania niskiego poziomu hałasu. Dzięki temu nie spotkamy tu głośnych imprez, potańcówek a za to możemy mieć pewność, że rzeczywiście odpoczniemy, cywilizację i wszechobecny dziś hałas zostawiając za sobą.

Warto wiedzieć, że nawet statki rejsowe kursujące po Jeziorze Łebskim mają napęd elektryczny. Kursują one pomiędzy Rąbką a Wyrzutnią Rakiet - dwoma miejscami, które na pewno warto odwiedzić.

Jezioro Łebsko i Morze Bałtyckie - widok z latarni morskiej
Fot. 1 Jezioro Łebsko i Morze Bałtyckie - widok z latarni morskiej (źródło flickr.com, autor Leszek Kozlowski)

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że Jezioro Łebsko to raj dla wędkarzy. A czy można się tu kąpać? Tak - wyznaczone są specjalne miejsca. Ponadto znajduje się tu pomost, a piękno przyrody możemy podziwiać z środka jeziora będąc w kajaku czy na łódce. Jest to także świetny spot dla kitesurferów i windsurferów, licznie odwiedzających te wody w czasie wakacji. Podsumowując- warto poznać to niezwykłe miejsce.

źródło zdjęcia głównego flickr.com, autor ​Weekend Wayfarers

« Wróć zobacz więcej atrakcji »


Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę + Schowek znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę - Schowek znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.